سگ نژاد شیتزو

قیمت  شیتزو تریر

قیمت سگ نژاد شیتزو تریر یکی از مواردی است که افراد قبل از خرید آن را پرس وجو می کنند . شیتزو تریر ترکیب  یک نژاد اصیل با نژادهای دیگر است .تریر لقبی برای سگ‌هایی با جثه ای کوچک و پوزه ای کوتاه است و بر خلاف تصور بسیاری که تریر را نژاد می‌دانند کلمه تریر پسوندی برای اینگونه نژاد هاست.

سگ نژاد شیتزو تریر جز نژاد سگ های عروسکی و یکی از محبوب ترین ومعروف ترین نژاد های جهان است محبوبیت این نژاد گاهی تا این حد است که با وجود تنوع بسیار زیاد در سگ های گونه عروسکی عده ای این نژاد را حتی با وجود قیمت بالایی که تمایل به خریداری ان دارند. بنایراین می توان گفت که قیمت سگ شیتزو تریر نسیتا بالا است.

 

قیمت شیتزو تراس

 

آموزش رفتاری و تربیت سگ شیتزو تریر

در مورد سگ های شیتزوتریر های عروسکی باید گفت محبوبیت این نژاد را از زمانی می دانند که زندگی ماشینی باعث بیکاری افراد شد. به طور کلی این سگ ها به گونه ای هستند که برای زندگی با انسان هماهنگ شده اند و به سگ های افراد اشرافی و امپراطور ها معروف می باشند. به همین دلیل قیمت سگ شیتزو تریر به نسبت بالا است

نژاد سگ شیتزو تریر ، محبوب ترین در جهان است. . یکی از دلایلی که لذت نگهداری سگ را دو چندان می کند، رفتار صحیح سگ شیتزوتربر شما در اجتماع خواهد بود. حتما به این صحنه برخورده اید که صاحب سگ دستوری می دهد و سگ پیروی نمی کند. برای جلوگیری از این قبیل موارد، باید آموزش رفتاری صحیح سگ شیتزو تریر را انجام دهید.

نحوه آموزش سگ شیتزو تریر

اجازه دهید که سگ شیتزو تریر شما سگ های دیگر را خیلی زودتر ببیند، درواقع پروسه اجتماعی شدن سگ شیتزو تریر خود را سریعتر انجام دهید. این اتفاق علاوه بر اجتماعی شدن سگ، موجب می شود زندگی خارج از خانه را تجربه کرده و از آن لذت ببرد. سپس سگ خود را به داخل شهر ببرید. دیگر سگ شما از اتومبیل ها، چراغ ها، صداها و افراد دیگر نخواهد ترسید زیرا شما با اجتماعی کردن سگ خود مانع از این اتفاق شده اید. هرچه سگ شیتزو با تجربه های مختلف زندگی روبرو شود، با آنها ارتباط برقرار کرده و رفتار مناسب و راحتی خواهد داشت. و همین امر می تواند بر روی قیمت سگ شیتزو تریر موثر است.

عوامل موثر در قیمت  شیتزوتریر

-شکل ظاهری و قیمت  شیتزو تریر

این سگ دارای جثه‌ای کوچک با جمجمه‌ای گرد و پوزه‌ای کوچک چشمانی سیاه و درخشان و پاهایی ظریف ولی قدرتمند است، رنگ این نژاد غالباً سفید یک دست یا کرم ( اصطلاحا عاجی ) دارای گوشهایی به رنگ کاراملی روشن مورد قبول است. و همین شکل ظاهری می تواند بر روی قیمت شیتزو تریر تاثیر بگذارد.

 

قیمت شیتزو تریر

 

-خلق و خو و قیمت  شیتزو تریر

این سگ بسیار آرام است و فقط در چند مورد سر و صدا می‌کند:

-ترسیدن
-ترساندن
-نیاز به دستشویی
-نیاز به آب و غذا
-عاشق بازی‌کردن و بسیار بازیگوش است، به حدی که ممکن است شما را خسته کند و از دست آاو عصبانی شوید . در صورتی که شما با این سگ دعوا کنید او با شما قهر می‌کند و برای چند دقیقه یا حتی چند ساعت حتی به شما نگاه هم نمی‌کند ، ولی آگاه باشید که بسیار شما را دوست دارد.  که این ویژگی می تواند بررو قیمت سگ شیتزو تریر تاثیر بگذارد

-نسبت به غریبه‌ها بی‌تفاوت است ولی آن‌ها را زیر نظر دارد. فقط کافی‌ست یک نفر را چند بار ببیند تا میل پیدا کند با او بازی کند. این سگ بسیار باهوش است و می‌تواند ظرف ۲ هفته تمام آموزش‌های پایه مثل دستشویی‌کردن، بخواب، بشین، پاشو، بیا را فرا بگیرد. میل زیادی دارد روی زمین بخوابد تا خنک شود، ولی بهتر است به او یاد بدهید فقط در خانهٔ خودش بخوابد. و همه این موارد باعث محبوبت بیشتر این سگ شده و در قیمت  شیتزو تریر تاثیرگذار است

نگهداری وقیمت شیتزو تریر

۱-این سگ بسیار مناسب کسانی است که در آپارتمان زندگی می‌کنند فقط باید کمی در روز برای تخلیه انرژی اش زمان بگذارید.

۲-ورزش ، بازی و پیاده روی های کوتاه مدت میتواند موثر باشد ، گرچه اگر با او کاری نداشته باشید همچنان به خوابیدن ادامه میدهد .

۳-نگهداری این سگ هم مانند سایر سگ‌ها های نژاد آپارتمانی و پاکوتاه میباشد . لازم است بدانید که از دادن چیزهای شیرین و ممنوعه به سگ باید پرهیز کنید،

۴-مقداری آب همیشه در دسترس حیوان باشد ، در تولگی غذاهای پخته شده نیز مناسب تر است.

 

قیمت شیتزو تریر

محبویت سگ شیتزو تریر

سگ شیتزو تریر یکی از محبوب ترین کراس های شیتزو هست که از میکس شدن سگ شیتزو با سگ تریر به وجود میاد.مشکل اینجاست که منظور فروشنده وقتی به شما می گوید نژاد این سگ شیتزو تریر  است ، مشخص نیست چون در دنیا نژادهای مختلفی وجود دارن که به عنوان سگ تریر شناخته می شوند.

جالبه است بدانید که تریر اسم یک نژاد مشخص نیست و به خانواده ای از نژادهای سگ گفته می شود برای همینه که سگ شیتزو تریر ویژگی های مشخصی ندارد.البته وقتی حرف از سگ شیتزو تریر زده میشه، معمولا منظور فروشنده های سگ، میکس شیتزو با نژاد وست هایلند تریر هست. به همین دلیل قیمت شیتزو تریر با هم متفاوت است.

 

دقت داشته باشید که زادگاه اصلی سگ شیتزو تریر به طور قاطع مشخص نیست، ولی نگهداران این سگ اظهار می کنند که شیتزو در تبت پیدا شد و در چین پرورش یافت و به همین خاطر اسم چینی برخود گرفته است.

 

نژاد سگ شیتزو تریر با اینکه اصلا خصلت درندگی و وحشی بودن را ندارد، بلکه بسیار دوست داشتنی و مهربان است. این سگ بانمک خانگی جزو نژاد های محبوب و پرطرفدار در دنیا می باشد که قیمت سگ شیتزو تریر را به نسیت  بالا برده است .

 

https://arshapet.com/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *