تزریق چربی یا ژل؟ کدام بهتر است؟ + زالودرمان

تزریق چربی یا ژل؟ کدام بهتر است؟ + زالودرمان

یکی از نشانه های پیری افتادگی و پیدایش چین و چروک ها بر روی پوست است. چین و چروک هایی که هر روز گسترده تر می شوند و عمق آن ها بیشتر می شود. درمان هایی برای رفع چین و چروک ها و تغییر فرم صورت وجود دارد از جمله استفاده از پمادهای موضعی، تزریقات جوانسازی مانند تزریق ژل و بوتاکس، تزریق فیلر و تزریق چربی به صورت و سایر نقاط بدن.

در این مطلب در مورد تزریق چربی و نتایج و تاثیرات آن روی زیبایی صحبت خواهیم کرد

تزریق چربی چیست؟

تزریق چربی یکی از انواع تزریقات زیبایی است که به منظور فرم دهی و تغییر شکل و رفع چین و چروک های صورت و همچنین در مواردی سایر نقاط بدن جهت تغییر سایز و حالت اندام ها استفاده می شود. در واقع در این تزریق از چربی بدن خود فرد به عنوان فیلر استفاده می شود و چربی های استخراج شده از نواحی خاصی به قسمت های مورد نظر تزریق می شوند.

تفاوت تزریق چربی با تزریق ژل

در واقع از هر دو برای حجم دهی و تغییر فرم استفاده می شود. هر دو به یک لایه از پوست تزریق می شوند. اما به دلیل اینکه در تزریق چربی از چربی های بدن فرد استفاده می شود لذا بدن واکنش بدی به این چربی ها نشان نمیدهد. طبیعتا تزریق چربی آثار ماندگارتری دارد و در تزریق های با حجم بالا بسیار مقرون به صرفه تر است.

تزریق چربی برای چه مواردی کاربرد دارد؟

همانطور که گفته شد تزریق چربی کاربردهای زیادی دارد و در مقایسه با تزریق ژل آثار ماندگار تری خواهد داشت. مواردی که از چربی میتوان استفاده کرد :

 • بخش هایی از صورت که به دلیل افزایش سن و سایر شرایط محیطی دچار فرورفتگیو چین و چروک های عمیق شده اند.
 • زاویه سازی صورت
 • رفع گودی زیر چشم
 • در مواردی که فرد انتظار ماندگار بودن نتایج را دارد تزریق چربی جایگزین تزریق فیلر ها و ژل ها می شود
 • افرادی که قصد دارند قسمت های برآمده صورتشان مانند گونه ها حجیم تر باشد و فرم انحنای آن ها تغییر کند
 • جهت رفع جای زخم و اسکار
 • حجیم سازی پستان ها و باسن

عوارض و مزایای تزریق چربی

صورت جوان با فرم دلخواه برای همه میتواند حس خوشایندی به همراه داشته باشد. و از لحاظ روحی و روانی فرد اعتماد به نفس بالاتری داشته باشد. اما باید توجه داشته باشید پیش از انجام هر عمل زیبایی که مدنظر دارید از عوارض و مزایای آن اطلاعات کافی بدست آورید.

طبیعتا تمامی عمل های زیبایی عوارض خاص خود را دارن لذا با سنجیدن این عوارض در کنار مزایا و نتایج آن می توانید تصمیم گیری صحیح داشته باشید

مزایا

تزریق چربی مزایای بسیاری دارد و اصلی ترین دلیل آن بدست آمدن چربی های مورد نیاز از بدن خود فرد است.

 • عدم ایجاد حساسیت
 • بدون نیاز به بیهوشی
 • تزریق چربی بدون ایجاد برش و بخیه انجام می شود
 • هوشیار بودن بیمار در تمام طول انجام تزریق و امکان مشاهده نتایج در همان لحظه
 • هزینه پایین تزریق چربی
 • از بین بردن چین و چروک های عمیق که با سایر تزریق ها رفع نمیشوند
 • بدون نیاز به بستری، فرد در همان لحظه بعد از تزریق می تواند راهی منزل شود
 • ماندگاری بالای نتایج
 • جذب سریع چربی ها به مناطق تزریق شده
 • عدم نیاز به ترمیم و تکرار تزریق برای چند سال

عوارض

همانطور که گفته شد تزریق چربی کاملا بدون عارضه نیست و میتواند عوارضی را برای شما ایجاد کند. البته بسیاری از این عوارض با انتخاب پزشک متخصص و مجرب قابل پیشگیری هستند و بروز آنها صرفا به دلیل تزریق چربی نمی باشد. در واقع میتوانیم بگوییم این عوارض به دلیل تزریق اشتباه و ناصحیح به وجود می آید.

 • دوره نقاهت طولانی ( مدت زمانی در حدود 2 هفته نیاز است تا ورم های صورت بخوابند و فرم طبیعی خود را بگیرد)
 • ایجاد جای زخم در نواحی استخراج چربی ( در صورت استفاده از ابزار نامناسب )
 • امکان بروز عفونت های پوستی

مراحل انجام تزریق چربی

تزریق چربی در یک جلسه و بسته به میزان تزریق از 2 الی 6 ساعت زمان بر است. مراحل انجام به 3 بخش اصلی تقسیم می شوند که به ترتیب مرحله اول استخراج چربی، مرحله دوم پاکسازی سلول های چربی و مرحله سوم تزریق چربی پاکسازی شده به نواحی مورد نیاز

استخراج چربی

طبیعتا برای انجام تزریق چربی به چربی نیاز است و این چربی ها از بدن خود فرد استخراج می شود. این چربی ها معمولا از نواحی شکم، باسن و ران ها بدست می آیند و به کمک دستگاه لیپوساکشن این کار انجام می شود

پاکسازی سلول های چربی

پس از استخراج میزان مورد نیاز چربی نیاز است که سلول های آسیب دیده و بدون کاربرد جداسازی شوند سپس با استفاده از سانتریوفیوژ سلول های خالص و سالم چربی آماده برای انجام تزریق چربی به دست می آید.

تزریق چربی به مناطق مورد نیاز

پس از آماده کردن چربی خالص نوبت به مرحله نهایی یعنی انجام تزریق می رسد. تزریق باید توسط پزشک متخصص و در مرکز درمانی معتبر انجام شود در غیر اینصورت ممکن است عوارض جبران ناپذیری در پی داشته باشد.

پزشک با توجه به نیاز و بسته به میزان فرو رفتگی و عمق چروک ها شروع به تزریق می کند. توجه کنید که مقداری از چربی های تزریق شده جذب بدن می شوند لذا پزشک مجبور است نسبت به میزان نیاز مقداری بیشتر تزریق کند. لذا برآمدگی ها و غیر طبیعی بودن نتایج در روز عمل عادی است و پس از گذشت زمان کوتاهی به فرم طبیعی خود را بدست می آورد

هزینه تزریق چربی

هزینه تزریق چربی با توجه به میزان تزریق، ناحیه تزریق و سایر فاکتور ها متغییر است. همچنین میزان ابزار مورد استفاده در کنار کیفیت این تجهیزات میتواند در برآورد هزینه نهایی نقش داشته باشد.

در کلینیک پوست و مو آرین سیما تزریق چربی توسط متخصص پوست و مو انجام می شود. همچنین با فراهم نمودن محیط بهداشتی و تجهیزات مدرن درصد موفقیت عمل های زیبایی در این کلینیک بسیار بالا بوده.

با در نظر گرفتن موارد ذکر شده حتما قبل از تصمیم گیری در رابطه به هر عمل زیبایی، با پزشک متخصص مشورت کنید. لازم به ذکر است که مشاوره عمل های زیبایی در کلینیک آرین سیما رایگان می باشد.

 Source link

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *